Montovaný dom Kubis 77

Od roku 2015 máme v katalógu novinku – montovaný dom s tepelným čerpadlom a rekuperáciou už v cene. Prvý takýto drevodom sa nám podarilo postaviť už na jeseň 2015 na Záhorí. Dom je postavený na základe z penového skla a vďaka svôjmu tvaru a použitým materiálom sa môže pýšiť ročnou mernou potrebou tepla na vykurovanie do 40 kWh/m2 čo v praxi znamená, že náklady na vykurovanie sú do 14 – 16 eur mesačne. Realizátorom tejto stavby je RD Rýmařov na Slovensku – Modernedomy.sk
Montovaný drevodom Kubis 77
Dvojpodlažný Kubis 77 využíva každý meter podlahovej plochy. Jeho forma je úplne podriadená účelu – úspornému a zdravému bývaniu. Naši zákazníci si ho cenia pre jeho jednoduché línie, osobitý štýl a minimálnu energetickú náročnosť.

Úsporný a pritom praktický

Dom ponúka všetky výhody drevostavby a vysokú mieru komfortu bývania. Prísun čerstvého vzduchu je zabezpečený vďaka rekuperácií, ktorá je zárukou zdravej klímy v dome po celý rok. Tepelné čerpadlo ušetrí majiteľom obrovské čiastky na vykurovaní a podlahové kúrenie na prízemí sa postará o vysoký komfort bývania.

Praktickosť a úspornosť domu je prenesená aj do vnútronej dispozície domu. Na prízemí sa nachádza priestraná obývacia izba s jedálňou a samostatnou kuchyňou. Alebo môžete kuchyňu spojiť s jedálňou a priestor využiť na obytnú miestnosť na prízemí – ktorú viete využiť ako spálňu, či pracovňu. Na poschodí tohto rodinného domu sa potom nachádzajú 3 priestrané izby spolu s kúpelňou a šatníkom, v podkroví je ešte úložný priestor.
Montovaný drevodom Kubis 77

Ako vyzerá táto úsporná drevostavba? Nakuknime spolu aj do interiéru!

Montovaný drevodom Kubis 77
Vstup do objektu zvýrazňuje drevený obklad, ktorý je zladený s dverami a kontrastuje s vonkajšou omietkou. Pred fasádou na vstupnej strane objektu je umiestnené tepelné čerpadlo od spoločnosti Daikin, ktoré pracuje na princípe vzduch-voda.
Montovaný drevodom Kubis 77
Aj keď v štandardnom projektovom riešení rodinného domu Kubis 77 nie garáž, dokážeme vyhovieť a realizovať všetky požiadavky klienta do posledného bodu – tu je to okrem pergoly nad terasou aj priestranná garáž so skladom.
Montovaný drevodom Kubis 77
Drevený obklad nie je len vkusným, ale aj praktickým doplnkom. Na južnej strane fasády ukrýva vonkajšie žalúzie od spoločnosti Isotra, ktoré bránia prehrievaniu interiéru v horúcich letných dňoch a v spálňach regulujú aj množstvo svetla podľa požiadaviek obyvateľov.
Montovaný drevodom Kubis 77
Montovaný drevodom Kubis 77
Útulné zádverie so vstavanou skriňou tvorí vstupnú časť do tejto úspornej drevostavby. Majitelia zvolili do vstupu praktický keramický obklad, pod ktorým je podlahové vykurovanie. Šatníková skriňa je tiež našou dodávkou.
Montovaný drevodom Kubis 77
Vieme, že úložný priestor je v rodinnom dome veľmi dôležitý. Preto sa snažíme využiť každý meter podlahovej plochy – dokonca aj ten pod schodmi. Tu pri kuchyni bol naplánovaný ako komora a menší sklad.
Montovaný drevodom Kubis 77
Vyhotovenie kuchyňe presne podľa priani klienta na mieru a bez zbytočného zdržania? Aj tak sa dá charakterizovať spolupráca s našim partnerom – kuchynským štúdiom Kuchyne Lamont.
Montovaný drevodom Kubis 77
Okrem kuchynskej linky vieme dom odovzdať aj so šatníkmi – tieto šatníkové skrine dodala naša dcérska spoločnosť ModerneByvanie.sk prostredníctvom jej partnerov, ktorý urobia akýkoľvek nábytok na mieru do drevodomu.
Montovaný drevodom Kubis 77
Montovaný drevodom Kubis 77
Dom na kľúč pre nás znamená, že pri samotnom odovzdaní stavby sa nemusíte už o nič viac starať – všetko je pripravené na okamžité užívanie. Partnerom pre dodávku obkladov, dlažieb a sanity do kúpeľní je pre nás SIKO, ktoré disponuje veľmi širokým rozsahom dodávateľov a dokáže tak uspokojiť takmer každého.

Verím, že sa Vám táto krátka prezentácia tejto modernej drevostavby páčila! Zároveň gratulujem majiteľom k novému domu a prajem príjemné bývanie!

Páči sa Vám tento dom?
Alebo by vás zaujal viac bungalov?
chcem vidieť ďalšie realizácie

Autor projektu montovaného domu: RD Rýmařov
Realizácia: RD Rýmařov na Slovensku
Všetky fotografie:  (c) ModerneDomy.sk

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *