18.3 C
New York
streda, 29 mája, 2024

Buy now

Dom v Nara

Japonský architekt Keiichi Sugiyama navrhol moderný rodinný dom, ktorý stojí v meste Nara na ostrove Honšú. Nie práve ideálny úzky a vyvýšný pozemok medzi susedným domom a cestou sa stal výhodou. Dom má krásny výhľad na mesto a neďalekú vodnú nádrž.

House-in-Nara_Keiichi-Sugiyama-Architect_Japan_dezeen_1568_1

Fasádu domu tvorí kombinácia hnedej omietky a cédrového dreva. Zaujímavým vonkajším prvkom je drevená terasa, ktorá sa tiahne po takmer celej dĺžke domu. Z terasy sa prechádza do prízemných priestorov. Dom má tri podlažia. V prvom sa nachádza garáž. Nad ním je prízemie s kuchyňou, špajzou, jedálňou, obývacou izbou, dvomi spálňami a skladom. Na prvom poschodí je manželská spálňa, pracovňa, knižnica a balkón. 

Pre vytvorenie súkromia a izolovanie manželskej spálne a pracovne od ostatných častí domu boli použité drevené žalúzie v interiéri. Pred zvedavými pohľadmi z ulice chránia svetlíky. Tie zároveň presvetľujú minimalistický interiér, v ktorom dominuje drevo a biela farba.

House-in-Nara_Keiichi-Sugiyama-Architect_Japan_dezeen_1568_5

Zdroj

robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles