18.3 C
New York
streda, 29 mája, 2024

Buy now

Malý moderný dom Fish Creek

Architekt Jim Carney z Carney Logan Burke navrhol tento malý moderný dom pre seba a svoju ženu.  Zatiaľ sa stal ich prechodným domovom, pretože si práve navrhujú a riešia vlastný dom. Jedným z cieľov architekta bolo aj zažiť si takéto bývanie na vlastnej koži.

Dom je jednoduchý obdĺžnik, bez výklenkov a záhybov, pri ňom stojí podobne jednoduchá garáž. Vďaka jednoduchému tvaru pôdorysu a strechy je dom ekonomickejší – ušetrí sa aj pri výstavbe aj pri prevádzke. Veľké presklené okná ho pritom spájajú s prírodou a dávajú mu trendový a nadčasový vzhľad. Podľa nás je to veľmi dobrá ukážka, že ak sa dom navrhuje ale aj stavia s rozumom, nemusí to dopadnúť tak ako u nás  – ak si spomínate na články v médiách o architektovi Tesákovi a jeho dome za 30 tisíc.

carney-logan-burke-fish-creek-guest-house-exterior7-via-smallhousebliss

Na 88m2 je tu toiž všetko čo potrebuje mladá rodina a dizajn domu pritom výborne využíva okolitý priestor, takže máte vďaka preskleniam pocit, že dom je oveľa väčší. A to nie je všetko, dom je postavený ako energeticy veľmi efektívny, vďaka kvalitnému preskleniu, zatepleniu stien a pasívnym solárnym ziskom z južnej strany. V lete je jeho ochladzovanie zabezpečené krížovým prevetrávaním a aj presahmi striech.

Architektom blahoželáme a Vás pozývame užiť si peknú galériu fotografií.

robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles