20.5 C
New York
pondelok, 15 apríla, 2024

Buy now

37 metrov dlhý dom

Rakúski architekti si poradili aj s veľmi úzkym pozemkom, aby mladej rodine navrhli moderný rodinný dom spĺňajúci ich predstavy. Dvojpodlažná drevostavba v mestečku Hohenems v sebe spája domov a štúdio pre grafického dizajnéra. Jeho práca navyše inšpirovala architektov k prekrytiu smrekového dreva na fasáde. Použitá antracitová polyetylénová plachta má slúžiť ako neustále sa meniaci reklamný priestor pre grafické štúdio.

Obytný a pracovný priestor v dome je jednoznačne rozdelený vchodom do domu na prízemí a terasou na poschodí. Napriek veľmi štíhlemu vzhľadu v sebe dom ukrýva dodstatok miesta vdaka dobrej organizácii priestoru. Smrekom obložené izby sú zoradené vedľa seba pozdĺž dlhej chodby tiahnúcej sa pozdĺž dlhej steny domu. Z dôvodu úspory priestoru sa v dome nenachádzajú tradičné krídlové dvere, ale posúvne dvere.

Zdroj

Previous articleDom Duna
Next articleVila Hermína
robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles