5 C
New York
piatok, 23 februára, 2024

Buy now

Moderné rozšírenie domu v Londýne

 

Tieto renovácie v Londýne sú naozaj vzrušujúce, pretože ukazujú, aký veľký potenciál je pre prijatie vylepšenia niečoho už aj tak dobrého a tradičného, vďaka využitiu „smart designu“. Crawford Partnership sú architekti, ktorí boli poverení pretvoriť a rozšíriť tento dom. Pôvodná hala tak dostala moderné a priestranné rozšírenie s otvorenou kuchyňou a jedálňou s extra spálňou a kanceláriou nad nimi – všetko v medziach existujúcich domov. A naozaj top tohoto rozšírenia je zelená strecha, na ktorej sa rozťahuje rozchodník (Sedum acre).

Aby vytvorili otvorenosť a priestor, nové prízemie je o jeden meter nižšie ako pôvodné. Záhrada bola vykopaná na rovnakú úroveň. Znížením poschodia, vznikol väčší priestor pre vybudovanie druhého poschodia a vytvoril aj vyššie steny záhrady, takže je pocitovo viac uzatvorená a súkromná. Vyššia stena poskytuje aj ďalšiu výhodu – zníženie hluku z rušných ulíc mesta. Kuchyňa a jej sklenené dvere umožňujú kontakt interiéru a záhrady tvoriace tak jeden celok, pričom v hornej úrovni vyzerá dom ako jedna miestnosť nad múrom.

Rozšírenie je vyrobené zo skla a panelov Prodema Lignum, architektonické obkladové materiály sú zo živicou lepených celulózových vlákien, na ktorých je drevená dýha a akrylový povrch. Prodema panely sú veľmi trvanlivé a odolné, nehovoriac o ich pridanej hodnote – dávajú domu moderný vzhľad.

robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles