20.5 C
New York
pondelok, 15 apríla, 2024

Buy now

Montované EcoStudio a Thinktank

Základné informácie sú pri oboch typoch týchto montovaných stavieb rovnaké. Oba typy stavieb majú exteriér obložený červeným cédrovým drevom a interiér borovicovými preglejkami.

V návrhu sa dbalo najmä na minimalizáciu spotreby energie a vplyvu na životné prostredie.  V prípade záujmu je možné do stavby integrovať solárne či veterné systémy a mať vďaka obnoviteľným zdrojom energie nulovú spotrebu. S pridaním kolektoru dažďovej vody a systému na recykláciu odpadovej vody sa z EcoStudia či Thinktank stane dokonalá moderná ekologická stavba.

K dispozícii sú v dvoch rôznych sériách. V oboch sériách sa dokážu prispôsobiť akýmkoľvek poveternostným podmienkam, v ktorých majú byť nainštalované.

Prvým typom je F Series, ktorý je montovaný v továrni a následne len prevezený na miesto určenia. Naopak S Series je zmontovaný až na mieste. Veľkou nevýhodou F Series je, že kompletné zmontovanie v továrni značne obmedzuje jeho veľkosť.  S Series môže tvorieť až niekoľko častí, ktoré vytvoria väčší celok.

Väčšie EcoStudio ponúka priestor 50 m². Je vhodný ako víkendový domček, keďže obsahuje jednu spálňu, kuchyňu a kúpeľňu. Jeho súčasťou je tiež bezdrôtové zariadenie na meranie spotreby energie. Základná cena je približne 100 000 €.

Thinktank má rozlohu len 10 m². No jeho využitie je rozmanitejšie. Môže byť Vašou domácou kanceláriou, vinnou pivnicou, ateliérom alebo len miestom, kde sa ukryjete pred svetom a vyčistíte si hlavu. Jeho základná cena je približne 26 000 €.

viac informácií: http://www.busyboo.com/2011/02/07/small-prefab-ecostudio/

robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles