4.2 C
New York
sobota, 24 februára, 2024

Buy now

Moderný dom z francúzskeho vidieka

Dnes vás zoberieme do juhozápadného Francúzska, presnejšie do oblasti pod Pyrenejami. Je známy zelenou krajinou a tradičnými dedinkami s kamennými domami, vežami a kostolmi.

Architektonické štúdio Fabrice Commerçon použilo práve kameň ako ústredný materiál. Prestavbou starého sedliackeho ponúkli majiteľom luxus a komfort moderného bývania.

Moderný dom na francúzskom vidieku

Pôvodný dvojposchodový dom rozšírili prístavbou minimalistického krídla do tvaru “L” a stredovou presklenou stenou cez dve podlažia, čím dostali dostatok svetla do tmavého interiéru. Teraz prúdi príjemné difúzne svetlo a tvorí zaujímavú tieňohru. Zachovali princíp presne rozlíšených nových zásahov od starých konštrukcií. Prístavba je z betónu a skla, čo vytvára dynamický protiklad. Ľahké priesvitné sklo ku ťažkej kamennej stene. V pozadí je oporná stena obložená vertikálnym dreveným obkladom, ktorá plynulo prechádza zo spálne do exteriéru a pridáva teplo a útulnosť inak studeným materiálom.

Moderný dom na francúzskom vidieku

Tento dom je príklad, ako môže tradičná a moderná architektúra spolunažívať v krásnej symbióze. Aj tu platí staré známe príslovie, že protiklady sa priťahujú.

Zdroj: Atelier d’architecture Fabrice Commerçon

robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles