20.5 C
New York
pondelok, 15 apríla, 2024

Buy now

Holubník

Moderná chata v exkluzívnom prímorskom letovisku Zapallar v Čile vznikla úplnou náhodou. Architektom zo štúdia Schmidt Arquitectos Asociados zostal stavebný materiál pro remodelácii kancelárskych priestorov v hlavnom meste Santiago. Nechceli, aby materiál skončil v odpade. Tak sa rozhodli ho využiť v budúcnosti na nejakú inú stavbu. A prečo “holubník”? Oblasť, ktorú si architekti vybrali, sa nazýva La Paloma, čiže holubica alebo hrdlička. Preto ich výtvor pomenovali La Palomera, čo v angličtine znamená Pigeon Loft a u nás jednoducho Holubník.

Holubník

Počas troch rokov štúdio realizovalo ešte jeden projekt v okolí Zapallar a s ďalším prebytkovým materiálom sa rozhodli konečne realizovať dávny plán. Na pozemok sa vybrali vybavený 37 oknami, škatuľou svietidiel, debnením, drevenými opornými stĺpmi stropu, strechou, kuchynkou, kúpelňou a ďalšími zvyškami. Po 35 dňoch bol postavený moderný loft z, takpovediac, recyklovaných materiálov.

Zámerom, ktorý sa jednoznačne podarilo splniť, bolo vytvoriť jednoduché, minimalistické a sebestačné bývanie. Podstatnú časť 90 metrov štvorcových zaberá hlavná miestnosť, ktorá slúži ako obývačka, pracovňa, jedáleň a v noci ako spálňa. Nábytková stena v hlavnej miestnosti predeľuje priestor a vytvára súkromie pre kúpelňu, šatník a kuchyňu. Napriek faktu, že stavba má kompletne presklenú fasádu, v týchto miestnostiach je dostatok súkromia zabezpečený použitím matného skla.

Holubník

Zdroj

Previous articleDom Woollahra
Next articleDom „Two Hulls“
robert@modernedomy.sk'
Robert
Zakladateľ časopisu ModerneDrevostavby.sk. Najskôr reklamátor, marketér a nadšenec architektúry a slovenských hradov, dnes robí radosť ľuďom, ktorí si chcú postaviť montovaný drevodom. Okrem toho cestuje, fotografuje a čerpá inšpirácie vo svete.

Related Articles

Stay Connected

21,984FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles